Sosyal Sorumluluk

Toplumsal Eğitime Katkı ÇalışmalarımızUPS Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu

UPS Türkiye, Orta Asya ve Orta Doğu Bölge Müdürü Sayın Haluk Ündeğer tarafından yaptırılan ve Milli Eğitim Bakanlığı'na hibe edilen "UPS Haluk Ündeğer Müfredat Laboratuar İlköğretim Okulu" 1999-2000 eğitim yılında öğretime başlamıştır. Okulda 52 derslik ve 4 anasınıfının yanı sıra, bilgisayarlarla donatılmış bir fen bilgisi laboratuarı, bilgisayar dershanesi, yabancı dil dershanesi, resim atölyesi, iş eğitimi atölyesi, müzik odası, spor odası ve kütüphane; engelli öğrenciler için özel asansör ve tuvaletler bulunmaktadır.


UPS Spor ve Kültür Kulübü

Okula ek olarak, okul binasının yanına yapılan, konferans, kültürel aktiviteler ve fiziksel gelişim sağlamaya yönelik çok amaçlı UPS Spor ve Kültür Kulübü ise 18 Şubat 2003 tarihinde öğrencilere kapılarını açtı.
5000 m2 alan üzerine kurulu, 3500 m2 kullanım alanı bulunan Ups Spor Ve Kültür Kulübü, aynı bahçeyi paylaştığı Haluk Ündeğer Müfredat Laboratuar İlköğretim Okulu öğrencileri ve çevre okulların öğrencilerine, Zeytinburnu halkına, konusunda uzman eğitmen/antrenörler eşliğinde; spor, kültür ve sanat dallarında eğitim vermektedir.


UPS Haluk Ündeğer Lisesi

7106 m2’lik kapalı alan üzerine kurulu olan UPS Haluk Ündeğer Lisesi , 2008-2009 yılının ikinci döneminde eğitim öğretime başlamıştır. Lisede bir adet büyük havuz, bir adet terapi havuzu bir adet çocuklar için öğrenme havuzu olmak üzere toplam üç adet havuz bulunmaktadır. Engelli öğrenciler de unutulmamış ve kendileri için özel wc ve asansör yapılmıştır. Bilgisayar, Fizik, Kimya, Bilim ve Teknoloji Laboratuarı bulunan lisede ayrıca Resim Atölyesi, Kütüphane, Beden Eğitimi Salonu ve Sergi Salonu da bulunmaktadır.

UPS Türkiye, eğitimin desteklenmesini ve bu alanda gönüllü olarak imkanlar sağlanmasını teşvik etmektedir. Firmamız bulunduğu yerde fiziksel gelişime, eğitime ve becerilerin gelişmesine katkıda bulunmayı sosyal bir sorumluluk olarak görmektedir.

Kurumsal Projeler


Sağlam Kobi - Sağlam İşletmeler

2011 Van Depremi sonrası UPS Vakfı, Dünya Ekonomik Forumu, Amerikan Ticaret Odası, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ile işbirliği ile hayata geçirildi.

Sağlam KOBİ, şirketlerin, insan kaynaklı ya da doğal sebeplerle ortaya çıkan herhangi bir afete karşı hazırlıklı olmalarını desteklemek amacı ile eğitimler ve bilgilendirme faaliyetleri düzenlenmektedir. Proje kapsamında, 10.000’den fazla kişiye ulaşılarak, afetler hakkında farkındalık yaratıldı. Türkiye'nin 12 ilinde 1050 işletme “İş Sürekliliği ve Afetlere Hazırlık” eğitimi aldı.

Sağlam KOBİ eğitimleri ve online araç kiti ile firmaların karşılaşması olası tehlikelere karşı çalışanlarını, ürünlerini, verilerini ve markalarını korumaya yönelik adımlar atmalarını sağlamaya devam ediyor.


Kadın Liderlik Platformu – KLP

Kadın Liderlik Platformu – KLP, özel sektördeki başarılı kadın yetenek yönetimi örneklerinin paylaşılması ve bu konudaki fikir önderlerinin düzenli buluşmalarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarını sağlayan bir oluşumdur.

26 Şubat 2014 günü hayata geçen Kadın Liderlik Platformu'nun çalışmaları, Türkiye'de kadın girişimciliği ve liderliğini geliştirmek temel amacı ile çalışan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri küresel bir paylaşım platformu olan TurkishWIN ve operasyonlarını sürdürdüğü ülkelerdeki kadın çalışanlarının liderliğine önem veren ve destekleyen UPS'in işbirliğiyle yürütülmektedir.


Çalışan Gönüllülüğü Etkinlikleri

16 UPS tesisinde, 1800 UPSli ve ailesi 126 farklı etkinlikle, toplam 8500 saatini toplumsal katılım ve sosyal sorumluluk çalışmalarında geçirdi. 2017 yılında 9000 saat, 2016 yılında 8700 saat ve 2015 yılında gerçekleşen 7300 saatlik toplumsal katılım ve gönüllülük aktivitesi

 Tüm çalışanlarımız adına ÇEKÜL – Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Vakfı işbirliği ile 2170 adet fidan dikimi

KAÇUV mobil işletmesi Umut Kafe ile tüm yıl boyunca yapılan işbirliği ile tedavi görmekte olan çocukların ailelerine maddi kaynak yaratıldı.

15 Eylül Dünya Temizlik günü kapsamında SİYAMDER – Sivil Yaşam Derneği işbirliğiyle tüm Türkiye genelinde eşzamanlı 7 farklı şehirde çevre temizliği, TURMEPA – Deniz Temiz Derneği ile kıyı temizleme etkinliği

TİDER – Temel İhtiyaç Derneği ile tüm Türkiye genelinde gıda bankacılığına destek ve yoksullukla mücadele amacıyla Destek Market’te ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımı için kuru gıda ve bakliyat kampanyası

Bir Dileğim Var Derneği işbirliğiyle kanser tedavisi gören çocukların dileklerin gerçekleştirilmesi tüm Türkiye genelinde tablet, telefon ve laptop gibi elektronik aletlerin geridönüşümü