Paketimi Nasıl Gönderirim ?


Sitemizde UPS hizmetleri konusunda tüm bilgiler mevcuttur. Tüm gönderi ücretleri dört noktaya dayanır: Menşe, gideceği yer, seçilen servis ve gönderinin ağırlığı. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

- "Alıcıya Faturalandırma" dışındaki faturalama seçeneklerinden biri seçildiği zaman, Türkiye menşeli tüm uluslararası gönderiler için "gidiş" ücretleri ve bölgeleri kullanılmalıdır.
"Alıcıya Faturalama" seçeneği seçildiğinde, tüm uluslararası gönderiler için "geliş" ücretleri ve bölgeleri kullanılmalıdır.

Gönderiyi Etiketleme

UPS Waybill nasıl hazırlanır

Her gönderi için ayrı bir UPS Waybill gereklidir. Gönderiye, tek bir alıcıya aynı gün içinde yollanan bütün paketler dahildir.
Her UPS Express Envelope ayrı bir gönderi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden her UPS Envelope için ayrı bir UPS Waybill hazırlayın.
Lütfen UPS Waybill üzerindeki bilginin tam ve doğru olduğundan emin olun. Bu bilgiler, ihracat evraklarında bildirdiğiniz ayrıntılar ile uyumlu olmalıdır.
Eğer UPS Waybill'ini hazırlarken herhangi bir sorununuz olursa, UPS ofisinizle temasa geçin.

Tek paketli gönderiler
Bir UPS poşetini pakete yapıştırın
Herhangi bir dikiş veya kapama yerinin üzerini kapatmadığınıza emin olun.
UPS Waybill'ini poşete koyun
Not: UPS waybill'in yapıştırıldığı paketlere, izleme etiketi takmayın. UPS Waybill, adres etiketi ve izleme etiketi olarak kullanılır.
Gereken tüm ihracat belgelerini UPS poşetine, UPS Waybill'in arkasına koyun
UPS Express Envelopes için ihracat belgelerine ihtiyaç yoktur.
Kamu düzenlemeleri, uluslararası gönderiler için özel evraklar istemektedir. Gerekli ihracat belgelerinin hazırlanması ile ilgili bütün bilgileri bulmak için Gümrük Bilgileri bölümüne bakabilirsiniz.

Çok Paketli gönderiler
Çok paketli gönderileriniz için, UPS Waybill'ini paketlerden birine yapıştırın. Her ek pakete UPS İzleme Etiketi yapıştırılmış olmalıdır. Bu etiketlerin tam ve doğru olması önemlidir.

UPS İzleme Etiketi hazırlayın
UPS hesap numaranızı yazın.
Gönderideki paket sayısını yazın. Üç paketli bir gönderi için, izleme etiketlerine, paketler üzerine "3'ün 2'cisi", "3'ün 3'üncüsü" gibi bilgiler yazın.
Her UPS İzleme Etiketi üzerindeki adres bölümünü doldurun:
· Gönderenin adresini yazın
· Hemen altına alıcının adresini yazın
Ülke ve posta kodunu içeren, tam ve okunaklı bir adres, teslimatın hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar.
Gönderilerde, telefon, teleks/faks numarası ve ilgili kişinin adı yazılmalıdır.

 

Etiketin arkasını çıkartın ve yapışkan izleme etiketini pakete yapıştırın ancak dikiş ve kapama yerlerinin üzerine gelmemesine dikkat edin.
Barkodlu makbuzun birini, UPS Waybill'inin GÖNDEREN KOPYASININ arkasına ve diğerini UPS KOPYASININ arkasına yapıştırın.